Порушення правил безпеки дорожнього руху: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Zhuk.Yuliia (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 7: Рядок 7:
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-05 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті"]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-05 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті"]
== Правила дорожнього руху ==
== Правила дорожнього руху ==
[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306] (далі - Правила) регулюють порядок початку руху, зміни руху за напрямком, розташування транспортних засобів і пішоходів, вибору швидкості руху та дистанції, обгону та стоянки, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правила пересування пішоходів, проїзд велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки (частина третя статті 41 [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12 Закону України "Про дорожній рух"]).  
[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306] (далі - Правила) регулюють порядок початку руху, зміни руху за напрямком, розташування транспортних засобів і пішоходів, вибору швидкості руху та дистанції, обгону та стоянки, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правила пересування пішоходів, проїзд велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3353-12/conv#n477 частина третя статті 41 Закону України "Про дорожній рух"]).  


За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
Рядок 22: Рядок 22:
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
|-
|-
|Керування транспортним засобом, який має такі несправності, експлуатація ТЗ за яких заборонена; керування ТЗ, який підлягає технічному контролю, але своєчасно його не пройшов ||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1
|Керування транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів; Керування ТЗ, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов
||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1, ч.3
ст. 121
ст. 121
|-
|-
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, а також ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам відповідних правил і стандартів||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, або технічний стан і обладнання ТЗ не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|-
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||штрав 850-1700 грн. з позбавленням права керування ТЗ на строк 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||штрав 850-1700 грн. з позбавленням права керування ТЗ на строк 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
Рядок 35: Рядок 36:
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 6 ст. 121 || штраф 1700 грн. або громадські роботи 30-40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого||водій|| ч. 7 ст. 121
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 6 ст. 121 || штраф 1700 грн. або громадські роботи 30-40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого||водій|| ч. 7 ст. 121
|-
|-
|Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17 Митним кодексом України]
|Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17 Митним кодексом України], а саме: порушено строки його тимчасового ввезення та/або переміщення в митному режимі транзиту; транспортний засіб використовується для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні; транспортний засіб передано у володіння, користування або розпорядження особі, яка не ввозила його на митну територію України або не поміщувала в митний режим транзиту
|штраф 8 500 грн.
|штраф 8 500 грн.
|водій
|водій
|ч. 8 ст. 121  
|ч. 8 ст. 121  
|-
|Повторне протягом року вчинення порушення, вказане у ч. 8 ст. 121 || штраф 17 000 грн.з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого ||водій||ч. 9 ст. 121
|-
|-
|Порушення правил перевезення дітей
|Порушення правил перевезення дітей
Рядок 45: Рядок 48:
|ч. 10. ст. 121
|ч. 10. ст. 121
|-
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 11 ст. 121
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 10 ст. 121
|штраф 850 грн.
|штраф 850 грн.
|водій
|водій
Рядок 55: Рядок 58:
|Перевезення водієм маршрутного таксі кількість пасажирів більшу, ніж дозволено технічними характеристиками, або більшу за кількість місць для сидіння||штраф 170 грн. ||водій маршрутного таксі||ч. 1 ст. 121<sup>2</sup>
|Перевезення водієм маршрутного таксі кількість пасажирів більшу, ніж дозволено технічними характеристиками, або більшу за кількість місць для сидіння||штраф 170 грн. ||водій маршрутного таксі||ч. 1 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|-
|Порушення правил зупинки маршрутних таксі||штраф 255 грн.||водій маршрутного таксі||ч. 2 ст. 121<sup>2</sup>
|Порушення правил зупинки під час здійснення посадки (висадки) пасажирів маршрутних таксі||штраф 255 грн.||водій маршрутного таксі||ч. 2 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|-
|Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм||штраф 170 грн.||водій автобуса||ч. 3 ст. 121<sup>2</sup>
|Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм||штраф 170 грн.||водій автобуса||ч. 3 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|Керування ТЗ без номерного знака, з номерним знаком, що не належить цьому засобу або не відповідає встановленим зразкам або вимогам, з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, перевернутим чи неосвітленим, закритим іншими предметами (в тому числі прозорими), з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, забрудненим номерним знаком, якщо така забрудненість не дає можливості чітко визначити символи або буквено-числову комбінацію номерного знака з відстані двадцяти метрів, а так само вчинення інших дій, спрямованих на умисне приховування номерного знака||штраф 1190 грн.||водій||ч. 1 ст. 121<sup>3</sup>
|-
|Керування або експлуатація ТЗ із незаконно встановленими номерними знаками Збройних Сил України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної прикордонної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації або дипломатичних представництв, консульств та інших міжнародних організацій, які користуються повним та частковим імунітетом||штраф 2550 грн.||водій||ч. 2 ст. 121<sup>3</sup>
|-
|Повторне протягом року вчинення порушень, вказане у ч. 2 ст. 121<sup>3</sup>, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню||штраф 5100 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 3 до 6 місяців||водій||ч. 3 ст. 121<sup>3</sup>
|-
|-
|Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1 ст. 122
|Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1 ст. 122
Рядок 245: Рядок 254:
|}
|}
==Цивільно-правова відповідальність==
==Цивільно-правова відповідальність==
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n5464 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15/conv#n5543 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
==Корисні посилання==
==Корисні посилання==
=== Сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху ===
=== Сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху ===
Рядок 265: Рядок 274:
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]
* [[Автофіксація порушень правил дорожнього руху]]
* [[Автофіксація порушень правил дорожнього руху]]
* [[Відшкодування моральної шкоди]]  
* [[Відшкодування моральної шкоди]]
[[Категорія:Адміністративне правопорушення]]
[[index.php?title=Категорія:Адміністративне правопорушення]]
[[Категорія:Відшкодування шкоди]]
[[index.php?title=Категорія:Відшкодування шкоди]]
[[Категорія:Кримінальні правопорушення]]
[[index.php?title=Категорія:Кримінальні правопорушення]]