Звільнення з військової служби за станом здоров’я: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 13: Рядок 13:
!Умова звільнення
!Умова звільнення
|-
|-
| rowspan="9" |'''За станом здоров'я'''
| rowspan="10" |'''За станом здоров'я'''
|військовослужбовці строкової військової служби
|військовослужбовці строкової військової служби
|наявність висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби
|наявність висновку (постанови) ВЛК про непридатність до військової служби
Рядок 20: Рядок 20:
|наявність висновку (постанови) ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби
|наявність висновку (постанови) ВЛК про непридатність або обмежену придатність до військової служби
|-
|-
|військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період
| rowspan="2" |військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період
|<u>під час дії особливого періоду</u> (крім періоду дії воєнного стану):на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби;
|<u>під час дії особливого періоду</u> (крім періоду дії воєнного стану) - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби
<u>під час дії воєнного стану: на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців</u>
|-
|<u>під час дії воєнного стану - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців</u>
|-
|-
| rowspan="3" |військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом
| rowspan="3" |військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом
|<u>у мирний час</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або обмежену придатність до військової служби, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби
|<u>у мирний час -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби або обмежену придатність до військової служби, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби
|-
|-
|<u>під час дії особливого періоду (крім періодів проведення мобілізації та дії воєнного стану):</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби
|<u>під час дії особливого періоду (крім періодів проведення мобілізації та дії воєнного стану) -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час, обмежену придатність у воєнний час, за винятком випадків, визначених положеннями про проходження громадянами України військової служби
|-
|-
|<u>під час проведення мобілізації та дії воєнного стану:</u> - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців
|<u>під час проведення мобілізації та дії воєнного стану -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку або про непридатність до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців
|-
|-
| rowspan="3" |військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу
| rowspan="3" |військовослужбовці, які проходять кадрову військову службу
|<u>у мирний час</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби
|<u>у мирний час -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби
|-
|-
|<u>під час дії особливого періоду (крім періодів проведення мобілізації та дії воєнного стану):</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час
|<u>під час дії особливого періоду (крім періодів проведення мобілізації та дії воєнного стану) -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби в мирний час або обмежену придатність у воєнний час
|-
|-
|<u>під час проведення мобілізації та дії воєнного стану:</u> - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку
|<u>під час проведення мобілізації та дії воєнного стану -</u> на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку
|}
|}
== Проходження ВЛК ==
== Проходження ВЛК ==
Рядок 53: Рядок 54:
Під час проходження медичного огляду призовник (допризовник) може додатково надавати медичні документи щодо стану свого здоров’я. Дані, вказані в додатково наданих призовником (допризовником) медичних документах, мають бути враховані лікарями під час формування висновку про придатність до військової служби за станом здоров’я та внесені до ЕСОЗ.
Під час проходження медичного огляду призовник (допризовник) може додатково надавати медичні документи щодо стану свого здоров’я. Дані, вказані в додатково наданих призовником (допризовником) медичних документах, мають бути враховані лікарями під час формування висновку про придатність до військової служби за станом здоров’я та внесені до ЕСОЗ.


Після закінчення медичного огляду кожний лікар вносить до облікової картки призовника та інших документів, передбачених Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352, дані про встановлений діагноз, дату проходження медичного огляду, висновок про придатність до військової служби за станом здоров’я, призначення за видами, родами військ (сил) Збройних Сил України та іншими військовими формуваннями, підписує та скріплює особистою печаткою.
Після закінчення медичного огляду кожний лікар вносить до облікової картки призовника та інших документів, передбачених [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/352-2002-%D0%BF#Text Положенням про підготовку і проведення призову громадян України на строкову військову службу та прийняття призовників на військову службу за контрактом, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 березня 2002 року № 352], дані про встановлений діагноз, дату проходження медичного огляду, висновок про придатність до військової служби за станом здоров’я, призначення за видами, родами військ (сил) Збройних Сил України та іншими військовими формуваннями, підписує та скріплює особистою печаткою.


На призовників, у яких виявлені захворювання або відхилення від норм, що обмежують придатність або визначають їх тимчасово непридатними (непридатними) до військової служби, оформляється висновок лікаря у відповідності з ТДВ «А». Висновок підписується лікарем з обов’язковим зазначенням дати огляду, висновком про придатність до військової служби, обмеженням за видами (родами) військ (сил), іншими військовими формуваннями та лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки).
На призовників, у яких виявлені захворювання або відхилення від норм, що обмежують придатність або визначають їх тимчасово непридатними (непридатними) до військової служби, оформляється висновок лікаря у відповідності з ТДВ «А». Висновок підписується лікарем з обов’язковим зазначенням дати огляду, висновком про придатність до військової служби, обмеженням за видами (родами) військ (сил), іншими військовими формуваннями та лікарем - членом призовної комісії (комісії з питань приписки).