Відумерлість спадщини: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Рядок 52: Рядок 52:


== Судова практика ==
== Судова практика ==
[http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79088884 Постанова Другої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 27 грудня 2018 рокуу справі № 530/62/14-ц] (спірна земельна ділянка, що належала особі, яка померла, могла бути прийнята спадкоємцями померлої або перейти у власність держави в порядку, передбаченому 529-531 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1540-06#o2058 ЦК УРСР] 1961 року, правильно вважав, що така спадщина не може бути визнана відумерлою).<br>
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
!Правова позиція !! Рішення суду  
!Правова позиція !! Рішення суду  
|-
|-
| Спірна земельна ділянка, що належала особі, яка померла, могла бути прийнята спадкоємцями померлої або перейти у власність держави в порядку, передбаченому 529-531 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1540-06#o2058 ЦК УРСР] 1961 року,  і така спадщина не може бути визнана відумерлою) || Постанова Другої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 27 грудня 2018 рокуу справі № 530/62/14-ц
| Спірна земельна ділянка, що належала особі, яка померла, могла бути прийнята спадкоємцями померлої або перейти у власність держави в порядку, передбаченому 529-531 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1540-06#o2058 ЦК УРСР] 1961 року,  і така спадщина не може бути визнана відумерлою).Правила кн.6 Цивільного кодексу може бути застосовано лише до спадщини, яка відкрилася після 1.07.2003 й не була прийнята ніким з осіб, право на спадкування яких виникло відповідно до норм ст.ст.529—531 ЦК УРСР || [https://reyestr.court.gov.ua/Review/79088884 Постанова Другої судової палати Касаційного цивільного суду Верховного Суду від 27 грудня 2018 року у справі № 530/62/14-ц]
|-
|-
| Приклад || Приклад
| Якщо спадщина відкрилася до набрання чинності ЦК України (1.01.2004), до цих правовідносин підлягають застосуванню норми ЦК УРСР. || [https://reyestr.court.gov.ua/Review/92315204?fbclid=IwAR0w_ucFZr3282uTI016MCWsenGl9Y_cWIeWa_E99a2Ryw7H3ehOp5uGNag Постанова Верховного суду по справі № 671/1064/18 від 08.10.2020 року]
|-
|-
| Приклад || Приклад
| Незвернення спадкоємця за оформленням спадкових прав на належну йому земельну частку (пай) після смерті спадкодавця не є підставою для визнання спадщини відумерлою та передачі її територіальній громаді || [https://reyestr.court.gov.ua/Review/75099555 Постанова Верховного суду по справі № 2о-55/2008 від 04.07.2018]
|-
|-
| Приклад || Приклад
| Визначальною обставиною під час розгляду заяви про визнання спадщини відумерлою в порядку окремого провадження є те, що під час вирішення цього питання не встановлено існування спору про право цивільне. || [https://reyestr.court.gov.ua/Review/86565734 Постанова Верховного Суду по справі № 175/423/18 від 23.12.2019]
|-
| Приклад || Приклад
|-
| Приклад || Приклад
|}
|}
[[Категорія:Спадкове право]]
[[Категорія:Спадкове право]]