Правове регулювання підводного полювання в Україні: відмінності між версіями
Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування |
Немає опису редагування |
||
| Рядок 186: | Рядок 186: | ||
Незаконно добуті (виловлені) водні біоресурси у живому та неушкодженому вигляді підлягають поверненню у природне середовище існування, а у випадку їх ушкодження вилученню у порядку, визначеному законодавством. | Незаконно добуті (виловлені) водні біоресурси у живому та неушкодженому вигляді підлягають поверненню у природне середовище існування, а у випадку їх ушкодження вилученню у порядку, визначеному законодавством. | ||
[ | '''[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22?find=1&text=%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F#Text Мінімально дозволені розміри для добування (вилову) розміри водних біоресурсів при здійсненні любительського рибальства]''' | ||
(см) | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
| rowspan="2" |Види водних біоресурсів | |||
| colspan="2" |Регіон внутрішніх рибогосподарських водних об’єктів (їх частин) | |||
| rowspan="2" |Чорноморський регіон | |||
| rowspan="2" |Азовський регіон | |||
|- | |- | ||
|дніпровські водосховища* | |||
|інші водні об’єкти | |||
|- | |- | ||
| | |1 | ||
|2 | |||
|3 | |||
|4 | |||
|5 | |||
|- | |- | ||
| | |Азовський калкан | ||
(Psetta torosa) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|22 | |||
|- | |- | ||
| | |Барабуля | ||
(Mullus barbatus; | |||
Mullus ponticus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|8,5 | |||
|8,5 | |||
|- | |- | ||
| | |Беззубки** | ||
(Anodonta) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|12 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Бички** | ||
(Gobiidae) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|11 | |||
|10 | |||
|- | |- | ||
| | |Білизна | ||
(Aspius aspius) | |||
|30 | |||
|30 | |||
|40 | |||
|35 | |||
|- | |- | ||
| Білий амур|| 40 | |Білий амур | ||
(Ctenopharyngodon idella) | |||
|60 | |||
|40 | |||
|45 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Глось | ||
(Platichthys luscus) | |||
|- | |<nowiki>-</nowiki> | ||
| | |<nowiki>-</nowiki> | ||
|15 | |||
|17 | |||
|- | |- | ||
| | |Головень європейський | ||
(Squalius cephalus) | |||
|24 | |||
|24 | |24 | ||
|28 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Катран короткоперий | ||
| | |||
(Squalus acanthias) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|85 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Кефалі** | ||
| | |||
(Mugilidae) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|20 | |||
|20 | |||
|- | |- | ||
| | |Креветки** | ||
| | |||
(Caridea) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|3,5 | |||
|3,5 | |||
|- | |- | ||
| | |Лин | ||
| | |||
(Tinca tinca) | |||
|20 | |||
|20 | |||
|20 | |||
|17 | |||
|- | |- | ||
| | |Лящ | ||
| | |||
(Abramis brama) | |||
|35 | |||
|30 | |||
|30 | |||
|28 | |||
|- | |- | ||
| | |Мерланг | ||
| | |||
(Merlangius euxinus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|12 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Мідії | ||
(Mytilus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|5 | |5 | ||
|5 | |5 | ||
|- | |- | ||
| | |Оселедець чорноморський | ||
| | |||
(Alosa immaculata) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|17 | |||
|17 | |||
|- | |- | ||
| | |Перловиця звичайна | ||
| | |||
(Unio pictorum) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|7 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Піленгас | ||
| | |||
(Planiliza haematocheilus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|38 | |||
|33 | |||
|- | |- | ||
| | |Плітка звичайна, тарань | ||
| | |||
(Rutilus rutilus, | |||
Rutilus heckelii) | |||
|18 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|18 | |||
|14 | |||
|- | |- | ||
| | |Пузанок | ||
|- | (Alosa tanaica) | ||
| | |<nowiki>-</nowiki> | ||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|11 | |||
| | |11 | ||
| | |||
|- | |- | ||
|Рибець звичайний | |Рибець звичайний | ||
| | |||
(Vimba vimba) | |||
|20 | |||
|20 | |||
|20 | |||
|22 | |||
|- | |- | ||
| | |Річкові раки** | ||
| | |||
(Astacus) | |||
|11 | |||
|10 | |||
|10 | |||
|9 | |||
|- | |- | ||
| | |Сазан (короп) | ||
| | |||
(Cyprinus carpio) | |||
|35 | |||
|30 | |||
|32 | |||
|30 | |||
|- | |- | ||
| | |Сиг | ||
| | |||
(Coregonus maraenoides) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|25 | |||
|25 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Синець звичайний | ||
| | |||
(Ballerus ballerus) | |||
|22 | |||
|22 | |||
|24 | |||
|24 | |||
|- | |- | ||
| | |Скати | ||
| | |||
(Dasyatis pastinaca, | |||
Raja clavata) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|35 | |||
|35 | |||
|- | |- | ||
| | |Скумбрія | ||
(Scomber scombrus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|15 | |||
|- | |||
| | |||
| | |||
|15 | |15 | ||
|- | |- | ||
| | |Сом європейський | ||
| | |||
| | (Silurus glanis) | ||
| | |80 | ||
| | |80 | ||
|60 | |||
|60 | |||
|- | |- | ||
|Ставрида | |Ставрида | ||
(Trachurus mediterraneus) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|10 | |||
|10 | |10 | ||
|- | |- | ||
| | |Судак звичайний | ||
| | |||
(Sander lucioperca) | |||
|42 | |||
|42 | |||
|38 | |||
|38 | |||
|- | |- | ||
| | |Товстолоби | ||
| | |||
(Hypophthalmichthys nobilis; | |||
Hypophthalmichthys molitrix) | |||
|60 | |||
|40 | |||
|60 | |||
|60 | |||
|- | |- | ||
| | |Форель струмкова | ||
| | |||
(Salmo trutta) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|20 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Чехоня | ||
(Pelecus cultratus) | |||
|24 | |||
|24 | |||
|24 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|- | |- | ||
|Чорноморський калкан | |Чорноморський калкан | ||
| | |||
(Psetta maeotica) | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|35 | |||
|<nowiki>-</nowiki> | |||
|- | |- | ||
| | |Щука звичайна | ||
| | |||
(Esox lucius) | |||
|50 | |||
|50 | |||
|32 | |||
|35 | |||
|} | |||
__________ | |||
''* Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам’янське, Дніпровське та Каховське водосховище.'' | |||
''** За винятком видів, занесених до Червоної книги України.'' | |||
'''НОРМИ добування (вилову) дозволених видів водних біоресурсів на одного рибалку-любителя за добу [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1412-22?find=1&text=%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F#Text]''' | |||
[[Категорія:Екологічне право]] | |||
{| class="wikitable" | |||
|Види водних біоресурсів | |||
|Кількість водних біоресурсів | |||
|- | |- | ||
| | |1 | ||
| | |2 | ||
|- | |- | ||
| | |Прісноводні, морські, анадромні та катадромні риби: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |атерина (Atherina), верховодка (уклейка) (Alburnus alburnus), карликовий американський сом (Ameiurus nebulosus), ротань-головешка (Perccottus glenii), сонячний окунь (Lepomis gibbosus), тюлька (Clupeonella cultriventris), чебачок амурський (Pseudorasbora parva) | ||
| | |<nowiki>-</nowiki> | ||
|- | |- | ||
| | |інші види риб | ||
|3 кг та 1 шт.* | |||
|- | |- | ||
| | |Водні безхребетні: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |раки (Astacus) | ||
| | |30 шт. | ||
|- | |- | ||
| | |двостулкові молюски (Bivalvia) | ||
| | |5 кг | ||
|- | |- | ||
| | |рапана (Rapana venosa) | ||
| | |30 кг | ||
|- | |- | ||
| | |креветки (Caridea) | ||
|1 кг | |||
|- | |- | ||
| | |личинки хірономід (мотиль) (Chironomidae), гамарус річковий і морський (Gammaridae), волохокрилець (Trichoptera), дафнія (Daphnia), циклоп (Cyclopidae), артемія (Artemia salina), нереїс (Nereididae) | ||
|0,1 кг | |||
| | |||
|} | |} | ||
__________ | |||
''* Особина, будь-якої маси у мінімально дозволених для добування (вилову) розмірах видів водних біоресурсів під час здійснення любительського рибальства, визначених додатком 1 до цих Правил.'' | |||
