Грошове забезпечення військовослужбовців в умовах воєнного стану: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 15: Рядок 15:
|'''Зверніть увагу!''' [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/836-2023-%D0%BF#n16 Постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2023 № 836] внесено зміни до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-%D0%BF#Text постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану"] , зокрема змінено порядок виплати додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Зміни у частині виплати застосовується з 1 червня 2023 року.     
|'''Зверніть увагу!''' [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/836-2023-%D0%BF#n16 Постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2023 № 836] внесено зміни до [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-%D0%BF#Text постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану"] , зокрема змінено порядок виплати додаткової грошової винагороди військовослужбовцям. Зміни у частині виплати застосовується з 1 червня 2023 року.     
|}
|}
== Хто має право на отримання додаткової винагороди, її розмір ==
== Хто має право на отримання додаткової винагороди, та винагороди за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду), їх розмір ==
На період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода згідно з [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-п#Text постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану"] (далі - постанова), розділом XXXIV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (із змінами), виплачується в таких розмірах:
На період дії воєнного стану військовослужбовцям додаткова винагорода та винагорода за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду) згідно з [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/168-2022-п#Text постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану"] (далі - постанова), [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0745-18#n837 розділом XXXIV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (із змінами)], виплачується в таких розмірах:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! colspan="2" |Додаткова винагорода
|-
!Категорії військовослужбовців, які мають право на додаткову винагороду
!Категорії військовослужбовців, які мають право на додаткову винагороду
!Розмір виплати додаткової винагороди
!Розмір виплати додаткової винагороди
Рядок 58: Рядок 60:
|'''Військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом)''', пов’язаним із захистом Батьківщини, визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців та зараховані у розпорядження відповідних командирів, протягом двох місяців з дня зарахування у розпорядження (без врахування часу перебування у відпустці та на лікуванні) виплачується грошове забезпечення (без урахування додаткової винагороди) за останньою займаною посадою у повному обсязі. Після перебування у розпорядженні понад два місяці і до закінчення перебування у розпорядженні таким військовослужбовцям щомісяця виплачується оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода  
|'''Військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом)''', пов’язаним із захистом Батьківщини, визнані військово-лікарською комісією обмежено придатними до військової служби або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців та зараховані у розпорядження відповідних командирів, протягом двох місяців з дня зарахування у розпорядження (без врахування часу перебування у відпустці та на лікуванні) виплачується грошове забезпечення (без урахування додаткової винагороди) за останньою займаною посадою у повному обсязі. Після перебування у розпорядженні понад два місяці і до закінчення перебування у розпорядженні таким військовослужбовцям щомісяця виплачується оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода  
| '''20100 гривень'''
| '''20100 гривень'''
|}
'''До наказів про виплату додаткової винагороди у розмірі 100000 гривень включаються військовослужбовці,  у тому числі, які:'''
*у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, а для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту - із участю у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв'язку із отриманням тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії, - ''за весь час (періоди) перебування на такому лікуванні або у відпустці;''
*захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення) - ''за час перебування в полоні (заручниках) та до дня звільнення включно або за час перебування в інтернуванні та до дня повернення до України або за час безвісної відсутності;''
*загинули (померли) внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із захистом Батьківщини, - ''виплата здійснюється за весь місяць, у якому військовослужбовець загинув (помер), у тому числі за місяць початку військової служби;''
{| class="wikitable"
! colspan="2" |Винагорода за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду)
|-
|-
|'''Військовослужбовцям строкової військової служби'''  
!Категорії військовослужбовців, які мають право на  винагороду за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду)
!Розмір виплати винагороди за особливості проходження служби під час воєнного стану (особливого періоду)
|-
|'''Військовослужбовцям строкової військової служби'''
|'''6000 гривень (пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць)'''
|'''6000 гривень (пропорційно часу проходження служби в розрахунку на місяць)'''
|-
|-
Рядок 65: Рядок 77:
|'''2350 гривень (пропорційно часу перебування на службі (навчанні) в розрахунку на місяць)'''
|'''2350 гривень (пропорційно часу перебування на службі (навчанні) в розрахунку на місяць)'''
|}
|}
'''До наказів про виплату додаткової винагороди у розмірі 100000 гривень включаються військовослужбовці,  у тому числі, які:'''
 
*у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, а для поліцейських та осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту - із участю у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров'я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв'язку із отриманням тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії, - ''за весь час (періоди) перебування на такому лікуванні або у відпустці;''
*захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення) - ''за час перебування в полоні (заручниках) та до дня звільнення включно або за час перебування в інтернуванні та до дня повернення до України або за час безвісної відсутності;''
*загинули (померли) внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранення (контузії, травми або каліцтва), пов'язаного із захистом Батьківщини, - ''виплата здійснюється за весь місяць, у якому військовослужбовець загинув (помер), у тому числі за місяць початку військової служби;''
=== [https://www.facebook.com/UALandForces/posts/pfbid02KgoPc1TssjgtMsGTrQh574EKN3rWqwMSKebs9dhdBGtBWtEo3KxePvZRD6hQ8jBKl Рівень грошового забезпечення військовослужбовців у 2023 році] ===
=== [https://www.facebook.com/UALandForces/posts/pfbid02KgoPc1TssjgtMsGTrQh574EKN3rWqwMSKebs9dhdBGtBWtEo3KxePvZRD6hQ8jBKl Рівень грошового забезпечення військовослужбовців у 2023 році] ===
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"