Порушення правил безпеки дорожнього руху: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Valerii.lebid (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Valerii.lebid (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 30: Рядок 30:
| Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч.1—3 ст. 121 || позбавлення права керування ТЗ 3—6 місяців або адміністративний арешт 5—10 діб || водій || ч.4 ст. 121
| Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч.1—3 ст. 121 || позбавлення права керування ТЗ 3—6 місяців або адміністративний арешт 5—10 діб || водій || ч.4 ст. 121
|-
|-
| Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами || штраф 51 грн. || водій || ч.4 ст. 121
| Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами || штраф 510 грн. || водій || ч.4 ст. 121
|-
|-
| Керування ТЗ з порушенням правил реєстрації, без номерного знака || штраф 170 грн. || водій || ч.6 ст. 121
| Керування ТЗ з порушенням правил реєстрації, без номерного знака || штраф 850 грн. || водій || ч.6 ст. 121
|-
|-
| Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч.6 ст. 121 || штраф 255 грн. або громадські роботи 30—40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого || водій || ч.7 ст. 121
| Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч.6 ст. 121 || штраф 5100 грн. або громадські роботи 30—40 годин з оплатним вилученням ТЗ чи без такого || водій || ч.7 ст. 121
|-
|-
|Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17 Митним кодексом України]
|Керування водієм транспортним засобом, щодо якого порушено обмеження, встановлені [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17 Митним кодексом України]
Рядок 49: Рядок 49:
| Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм || штраф 170 грн. || водій автобуса || ч.3 ст. 121<sup>2</sup>
| Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм || штраф 170 грн. || водій автобуса || ч.3 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|-
| Порушення Правил дорожнього руху: перевищення обмежень швидкості руху понад 20 км/год, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки, правил перевезень вантажів, буксирування, зупинки і стоянки (якщо це не створило перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху), проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги в русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, порушення заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками || штраф 255 грн. || водій || ч.1 ст. 122
| Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками || штраф 340 грн. || водій || ч.1 ст. 122
|-
|-
| Порушення Правил дорожнього руху: правил проїзду перехресть, зупинок ТЗ загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофору або жест регулювальника, ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, порушення правил обгону і зустрічного роз'їзду, безпечного інтервалу та дистанції, розташування ТЗ на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування освітлювальними приладами або спец. сигналами при початку або зміні напрямку руху, використання, переобладнання цих приладів з порушенням вимог стандартів, користування водієм ТЗ засобами зв'язку, який не налаштовано для використання без допомоги рук, порушення правил навчальної їзди || штраф 425 грн. || водій || ч.2 ст. 122
|Порушення правил проїзду перехресть, зупинок транспортних засобів загального користування, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушення правил обгону і зустрічного роз’їзду, безпечної дистанції або інтервалу, розташування транспортних засобів на проїзній частині, порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів, користування під час руху транспортного засобу засобами зв’язку, не обладнаними технічними пристроями, що дозволяють вести перемови без допомоги рук (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання), а так само порушення правил навчальної їзди
| штраф 510 грн. || водій || ч.2 ст. 122
|-
|-
| Порушення Правил дорожнього руху: перевищення обмежень швидкості понад 50 км/год, ненадання переваги в русі ТЗ аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, міліції, пожежної охорони, порушення правил зупинки, стоянки, що спричинило перешкоду дорожньому руху або загрозу безпеці руху || штраф 510 грн. || водій || ч.3 ст. 122
|Ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони, поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями, ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів, а так само порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху
|штраф 680 грн
|водій
|ч.3 ст. 122
|-
|-
| Зазначені у ч.1—3 ст. 122 порушення, які призвели до створення аварійної обстановки (змусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху тощо), що підтверджено фактичними даними || штраф 680—850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від шести місяців до 1 року || водій || ч.4 ст. 122
|Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину
| штраф 1700 грн. || водій || ч.4 ст. 122
|-
|-
|Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю
|Порушення, передбачені ч. 1-4 ст. 122, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян
| штраф 1445 грн. або позбавлення права керування ТЗ від шести місяців до 1 року || водій || ч.5 ст. 122
|-
|Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять осіб з інвалідністю (крім випадків вимушеної стоянки), а так само створення перешкод водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять осіб з інвалідністю, у зупинці чи стоянці керованих ними транспортних засобів, неправомірне використання на транспортному засобі розпізнавального знака "Водій з інвалідністю"
|штраф 1020 - 1700 грн.
|штраф 1020 - 1700 грн.
|водій
|водій
|ч. 5 ст 122
|ч.6 ст 122
|-
|Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях, що позначені відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою, на яких дозволено зупинку чи стоянку лише транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), а так само створення перешкод водіям транспортних засобів, оснащених електричними двигунами (одним чи декількома), у зупинці або стоянці
|штраф 340 - 510 грн.
|водій
|ч.7 ст 122
|-
|-
| Невиконання вимог про зупинку || Штраф 153 грн. або позбавлення права керування ТЗ від трьох до шести місяців || водій || ст. 122<sup>2</sup>
| Невиконання вимог про зупинку || Штраф 153 грн. або позбавлення права керування ТЗ від трьох до шести місяців || водій || ст. 122<sup>2</sup>
|-
|-
| Залишення місця ДТП || штраф 255 грн. або громадські роботи 30—40 годин, або адмін. арешт від 10 до 15 діб || водій || ст. 122<sup>4</sup>
| Залишення місця ДТП || штраф 3400 грн. або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від 1 до 2 років, або адмін. арешт від 10 до 15 діб || водій || ст. 122<sup>4</sup>
|-
|-
| Порушення правил встановлення і використання спеціальних сигнальних пристроїв || штраф 8500 грн. з конфіскацією цих пристроїв || водій || ст. 122<sup>5</sup>
| Порушення правил встановлення і використання спеціальних сигнальних пристроїв || штраф 8500 грн. з конфіскацією цих пристроїв || водій || ст. 122<sup>5</sup>
Рядок 72: Рядок 85:
| Порушення, передбачене ч.2 ст. 123, вчинене водієм ТЗ під час надання послуг з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів || позбавлення права керування ТЗ від одного до трьох років або адмін. арешт від 10 до 15 діб з оплатним вилученням ТЗ чи без такого || особа, визнана винною || ч.3 ст. 123
| Порушення, передбачене ч.2 ст. 123, вчинене водієм ТЗ під час надання послуг з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів || позбавлення права керування ТЗ від одного до трьох років або адмін. арешт від 10 до 15 діб з оплатним вилученням ТЗ чи без такого || особа, визнана винною || ч.3 ст. 123
|-
|-
| Інші порушення правил руху через залізничні переїзди || штраф 340грн. || водій || ч.1 ст. 123
| Інші порушення правил руху через залізничні переїзди || штраф 340 грн. || водій || ч.1 ст. 123
|-
|-
| Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна || штраф 340 грн. або позбавлення права керування ТЗ від шести місяців до 1 року || водій || ст. 124
| Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна || штраф 850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від шести місяців до 1 року || водій || ст. 124
|-
|-
| Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України || штраф 68 грн. || водій || ст. 124<sup>1</sup>
| Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України || штраф 68 грн. || водій || ст. 124<sup>1</sup>
Рядок 80: Рядок 93:
| Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності || штраф 425 грн. || правопорушник || ч.1 ст. 126
| Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності || штраф 425 грн. || правопорушник || ч.1 ст. 126
|-
|-
| Керування ТЗ особою, яка не має права керування ТЗ, передача керування ТЗ особі, яка не має такого права || штраф 510 грн. || правопорушник || ч.2 ст. 126
| Керування ТЗ особою, яка не має права керування ТЗ, передача керування ТЗ особі, яка не має такого права || штраф 3400 грн. || правопорушник || ч.2 ст. 126
|-
|-
| Керування ТЗ особою, яка позбавлена права керування ТЗ || штраф 510 грн. || водій || ч.3 ст. 126
| Керування ТЗ особою, яка позбавлена права керування ТЗ || штраф 20400 грн. || водій || ч.3 ст. 126
|-
|-
| Порушення ПДР пішоходами (непокора сигналам регулювання, перехід у невстановлених місцях тощо) || штраф 51 грн. || пішохід || ч.1 ст. 127
|Повторне протягом року вчинення порушень, передбачених ч. 2-4 ст 126
|штраф 40800 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк від 5 до 7 років та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
|водій/правопорушник
|ч.4 ст. 126
|-
|-
| Порушення ПДР особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин || штраф 85 грн. || водії вказаних ТЗ || ч.2 ст. 127
| Порушення ПДР пішоходами (непокора сигналам регулювання, перехід у невстановлених місцях тощо) || штраф 255 грн. || пішохід || ч.1 ст. 127
|-
|-
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, вчинені особами у стані сп'яніння || штраф 136 грн. || водії вказаних ТЗ/пішоходи || ч.3 ст.127
| Порушення ПДР особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин || штраф 340 грн. || водії вказаних ТЗ || ч.2 ст. 127
|-
|-
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, що призвели до створення аварійної обстановки || штраф 170 грн. || ті самі особи || ч.4 ст. 127
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, вчинені особами у стані сп'яніння || штраф 680 грн. || водії вказаних ТЗ/пішоходи || ч.3 ст.127
|-
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, що призвели до створення аварійної обстановки || штраф 850 грн. або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин || ті самі особи || ч.4 ст. 127
|-
|-
| Порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу та порядку видачі спеціального знака державного зразка про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів || сумарно штраф 1360 грн. || посадові особи || ч.1, ч.2, ч.3 ст. 127<sup>1</sup>  
| Порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу та порядку видачі спеціального знака державного зразка про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів || сумарно штраф 1360 грн. || посадові особи || ч.1, ч.2, ч.3 ст. 127<sup>1</sup>  
Рядок 108: Рядок 126:
| Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, || штраф 1020 грн. || посадові особи || ч.3 ст. 129
| Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, || штраф 1020 грн. || посадові особи || ч.3 ст. 129
|-
|-
| Керування ТЗ особами, які перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів ||  штраф 10200 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік || водій, інші особи || ч.1 ст. 130
| Керування ТЗ особами, які перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів ||  штраф 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік || водій, інші особи || ч.1 ст. 130
|-
| Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130 ||  штраф 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого; || водій, інші особи|| ч.2 ст. 130
|-
|-
| Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130 || штраф 20400 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки; || водій, інші особи|| ч.2 ст. 130
| Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 || штраф 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника || водій, інші особи || ч.3 ст. 130
|-
|-
| Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 || штраф 40800 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років || водій, інші особи || ч.3 ст. 130
| Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, - || штраф 34400 грн. або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки. || водій || ч.4 ст. 130
|-
|-
| Вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, - || штраф 20400 грн. або адміністративний арешт на строк п’ятнадцять діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки. || водій || ч.4 ст. 130
|Керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
| 17000 грн. штраф або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин, або адміністративний арешт на 10десять діб, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк від 1 до 3 років. || водій судна || ч.5 ст. 130
|-
|-
| Керування річковими або маломірними суднами судноводіями в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими або маломірними суднами від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції || 2550 грн. штраф або позбавлення права керування всіма видами плавучих засобів на строк від одного до трьох років, або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб. || водій судна || ч.5 ст. 130
| Дії, передбачені ч.5 ст. 130, вчинені особою, яка не має права керування суднами || штраф 25550 грн. або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб || правопорушник || ч.6 ст. 130
|-
|-
| Дії, передбачені ч.5 ст. 130, вчинені особою, яка не має права керування суднами || штраф 2550 або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб || правопорушник || ч.6 ст. 130
|Вживання особою, яка керувала річковим, морським, малим, спортивним судном або водним мотоциклом, після аварійної події за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як судно було зупинено на вимогу поліцейського або іншої уповноваженої законом посадової особи до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду
|20400 грн. штрафу на осіб, які мають право керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами, з позбавленням права керування всіма видами плавучих засобів на строк 3 роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі 20400 грн.
|водій, інші особи
|ч. 7 ст. 130
|-
|-
| Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами || штраф 510 грн. (водії) штраф 680 грн. (посадовці, СГД) || водії, посадові особи, СГД || ст. 132<sup>1</sup>
| Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами || штраф 510 грн. (водії) штраф 680 грн. (посадовці, СГД) || водії, посадові особи, СГД || ст. 132<sup>1</sup>