Звернення до суду: позовне провадження у цивільному процесі: відмінності між версіями
Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування |
|||
| Рядок 27: | Рядок 27: | ||
| rowspan="2" |1.|| rowspan="2" |Підсудність справ за місцезнаходженням відповідача|| Позови до фізичної особи || За зареєстрованим місцем проживання/перебування особи | | rowspan="2" |1.|| rowspan="2" |Підсудність справ за місцезнаходженням відповідача|| Позови до фізичної особи || За зареєстрованим місцем проживання/перебування особи | ||
|- | |- | ||
|Позови до юридичної особи||За місцезнаходженням юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань | |Позови до юридичної особи||За місцезнаходженням юридичної особи згідно з [https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань] | ||
|- | |- | ||
| rowspan=" | | rowspan="15" |2.|| rowspan="15" |Підсудність справ за вибором позивача||Позови про '''стягнення аліментів,''' збільшення їх розміру; оплату '''додаткових витрат на дитину'''; стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, '''індексацію аліментів''', зміну способу їх стягнення; про '''визнання батьківства''' відповідача; позови, що виникають з '''трудових правовідносин'''||За зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача | ||
|- | |- | ||
|Позови про '''розірвання шлюбу''' (у разі, якщо на утриманні особи є малолітні або неповнолітні діти або якщо вона не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати за місцем проживання відповідача))||За зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача або за домовленістю за місцем проживання/перебування позивача/відповідача | |Позови про '''розірвання шлюбу''' (у разі, якщо на утриманні особи є малолітні або неповнолітні діти або якщо вона не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати за місцем проживання відповідача))||За зареєстрованим місцем проживання/перебування позивача або за домовленістю за місцем проживання/перебування позивача/відповідача | ||
| Рядок 41: | Рядок 41: | ||
|Позови про відшкодування шкоди, завданої майну||За місцем завдання шкоди | |Позови про відшкодування шкоди, завданої майну||За місцем завдання шкоди | ||
|- | |- | ||
|Позови, що виникають з діяльності | |Позови, що виникають з діяльності філій або представництв, відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи||За місцезнаходженням філії, представництва юридичної особи, відокремленого підрозділу | ||
|- | |- | ||
|Позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки певному місці||За місцем виконання договорів | |Позови, що виникають з договорів, у яких зазначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки певному місці||За місцем виконання договорів | ||
| Рядок 48: | Рядок 48: | ||
|- | |- | ||
|Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання/перебування||За місцезнаходженням майна відповідача або за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання/перебування в Україні | |Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання/перебування||За місцезнаходженням майна відповідача або за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання/перебування в Україні | ||
|- | |||
|Позови про відшкодування шкоди, заподіяної зіткненням суден та про стягнення сум винагороди за рятування на морі | |||
|За місцезнаходженням судна відповідача або порту реєстрації судна | |||
|- | |- | ||
|Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом||За місцем виконання виконавчого напису нотаріуса | |Позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом||За місцем виконання виконавчого напису нотаріуса | ||
|- | |||
|Позови Міністерства юстиції України на підставі міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, в інтересах і за довіреністю позивача, який не має в Україні зареєстрованого місця проживання чи перебування | |||
|За місцезнаходженням міністерства або його територіальних органів | |||
|- | |- | ||
|Позови про відшкодування збитків, спричинених заходами забезпечення позову || За місцем застосування заходів забезпечення позову (до суду, який застосував відповідні заходи) | |Позови про відшкодування збитків, спричинених заходами забезпечення позову || За місцем застосування заходів забезпечення позову (до суду, який застосував відповідні заходи) | ||
|- | |||
|Позови про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру | |||
|За місцем проживання чи перебування позивача | |||
|- | |- | ||
|3.||Підсудність кількох вимог, пов’язаних між собою||Позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях||За місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів | |3.||Підсудність кількох вимог, пов’язаних між собою||Позови до кількох відповідачів, які проживають або знаходяться в різних місцях||За місцем проживання або місцезнаходженням одного з відповідачів | ||
