Порушення правил безпеки дорожнього руху: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
correction
Рядок 105: Рядок 105:
|-
|-
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, вчинені особами у стані сп'яніння || штраф 136—170 грн. || водії вказаних ТЗ/пішоходи || ч.3 ст.127
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, вчинені особами у стані сп'яніння || штраф 136—170 грн. || водії вказаних ТЗ/пішоходи || ч.3 ст.127
|}
|-
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, що призвели до створення аварійної обстановки || штраф 170—255 грн. || ті самі особи || ч.4 ст. 127
| Вказані у ч.1, 2 ст. 127 порушення, що призвели до створення аварійної обстановки || штраф 170—255 грн. || ті самі особи || ч.4 ст. 127
|}
|-
| Порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу та порядку видачі спеціального знака державного зразка про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів || сумарно штраф 1360—2040 грн. || посадові особи || ч.1, ч.2, ч.3 ст. 1271  
| Порушення порядку видачі документа про технічну справність транспортного засобу та порядку видачі спеціального знака державного зразка про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів || сумарно штраф 1360—2040 грн. || посадові особи || ч.1, ч.2, ч.3 ст. 1271  
|}
|-
| Випуск на лінію ТЗ, технічний стан яких не відповідає встановленим вимогам або без необхідних документів, направлення в рейс одного водія на маршрут протяжністю понад 500 км || штраф 680—850 грн. || посадові особи, підприємці || ч.1 ст. 128
| Випуск на лінію ТЗ, технічний стан яких не відповідає встановленим вимогам або без необхідних документів, направлення в рейс одного водія на маршрут протяжністю понад 500 км || штраф 680—850 грн. || посадові особи, підприємці || ч.1 ст. 128
|}
|-
| Вказане у ч.1 ст. 128 діяння, вчинене повторно протягом року || штраф 850—1360 грн. || посадові особи, СГД || ч.2 ст. 128
| Вказане у ч.1 ст. 128 діяння, вчинене повторно протягом року || штраф 850—1360 грн. || посадові особи, СГД || ч.2 ст. 128
|}
|-
| Порушення або невиконання правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху || штраф 1700—2040 грн. || відповідальні особи посадові особи СГД || ч.1 ст. 1281
| Порушення або невиконання правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху || штраф 1700—2040 грн. || відповідальні особи посадові особи СГД || ч.1 ст. 1281
|}
|-
| Вказані у ч.1 ст. 128 дії, що призвели до пошкодження ТЗ, автомобільних доріг, вулиць або іншого майна || штраф 2550—3060 грн. || особи, відповідальні за будівництво, ремонт чи утримання доріг; посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання чи експлуатацію ТЗ; СГД || ч.2 ст. 1282
| Вказані у ч.1 ст. 128 дії, що призвели до пошкодження ТЗ, автомобільних доріг, вулиць або іншого майна || штраф 2550—3060 грн. || особи, відповідальні за будівництво, ремонт чи утримання доріг; посадові особи, відповідальні за технічний стан, обладнання чи експлуатацію ТЗ; СГД || ч.2 ст. 1282
|}
|-
| Допуск до керування ТЗ водіїв, які перебувають у стані сп'яніння, у хворобливому стані, під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, або таких, що не пройшли у встановлений строк медичного огляду || штраф 425—850 грн. || посадові особи, СГД || ч.1. ст. 129
| Допуск до керування ТЗ водіїв, які перебувають у стані сп'яніння, у хворобливому стані, під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, або таких, що не пройшли у встановлений строк медичного огляду || штраф 425—850 грн. || посадові особи, СГД || ч.1. ст. 129
|}
|-
| Допуск до керування ТЗ водіїв, які не мають права керування ТЗ || штраф 340—680 грн. || посадові особи, СГД || ч.2 ст. 129
| Допуск до керування ТЗ водіїв, які не мають права керування ТЗ || штраф 340—680 грн. || посадові особи, СГД || ч.2 ст. 129
|}
|-
| Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, || штраф 1020—1275 грн. || посадові особи || ч.3 ст. 129
| Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, || штраф 1020—1275 грн. || посадові особи || ч.3 ст. 129
|}
|-
| Керування ТЗ особами, які перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів || штраф 2550—3400 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 1 до 2 років або громадські роботи від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт 7—10 діб (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — те саме, але без позбавлення права керування ТЗ) || водій, інші особи || ч.1 ст. 130
| Керування ТЗ особами, які перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів || штраф 2550—3400 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 1 до 2 років або громадські роботи від 40 до 50 годин, або адміністративний арешт 7—10 діб (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — те саме, але без позбавлення права керування ТЗ) || водій, інші особи || ч.1 ст. 130
|}
|-
| Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130 || позбавлення права керування ТЗ від двох до трьох років з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або громадські роботи від 50 до 60 годин, або адмін. арешт 10—15 діб (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — те саме, але без позбавлення права керування ТЗ) || водій, інші особи || ч.2 ст. 130
| Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130 || позбавлення права керування ТЗ від двох до трьох років з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або громадські роботи від 50 до 60 годин, або адмін. арешт 10—15 діб (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — те саме, але без позбавлення права керування ТЗ) || водій, інші особи || ч.2 ст. 130
|}
|-
| Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 || позбавлення права керування ТЗ до десяти років (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — оплатне вилучення ТЗ) || водій, інші особи || ч.3 ст. 130
| Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 || позбавлення права керування ТЗ до десяти років (щодо осіб, яким передали керування ТЗ, — оплатне вилучення ТЗ) || водій, інші особи || ч.3 ст. 130
|}
|-
| Вживання водієм ТЗ алкоголю, наркотиків, лікарських засобів, зроблених на їх основі, після ДТП або після зупинки працівником міліції, до проходження огляду на стан сп'яніння || позбавлення права керування ТЗ від двох до трьох років або адмін. арешт 10—15 діб || водій || ч.4 ст. 130
| Вживання водієм ТЗ алкоголю, наркотиків, лікарських засобів, зроблених на їх основі, після ДТП або після зупинки працівником міліції, до проходження огляду на стан сп'яніння || позбавлення права керування ТЗ від двох до трьох років або адмін. арешт 10—15 діб || водій || ч.4 ст. 130
|}
|-
| Керування річковими або маломірними суднами в стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу і швидкість реакції, передача керування судном такій особі, відмова від проходження огляду на стан сп'яніння || штраф 2550—3400 грн. або позбавлення права керування всіма видами плавучих засобів від одного до трьох років, або громадські роботи 40—60 годин, або адмін. арешт 10—15 діб || водій судна || ч.5 ст. 130
| Керування річковими або маломірними суднами в стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу і швидкість реакції, передача керування судном такій особі, відмова від проходження огляду на стан сп'яніння || штраф 2550—3400 грн. або позбавлення права керування всіма видами плавучих засобів від одного до трьох років, або громадські роботи 40—60 годин, або адмін. арешт 10—15 діб || водій судна || ч.5 ст. 130
|}
|-
| Дії, передбачені ч.5 ст. 130, вчинені особою, яка не має права керування суднами || штраф 2550—3400 грн. або адмін. арешт 10—15 діб || правопорушник || ч.6 ст. 130
| Дії, передбачені ч.5 ст. 130, вчинені особою, яка не має права керування суднами || штраф 2550—3400 грн. або адмін. арешт 10—15 діб || правопорушник || ч.6 ст. 130
|}
|-
| Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами || штраф 510—680 грн. (водії) штраф 680—850 грн. (посадовці, СГД) || водії, посадові особи, СГД || ст. 1321
| Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами || штраф 510—680 грн. (водії) штраф 680—850 грн. (посадовці, СГД) || водії, посадові особи, СГД || ст. 1321
|}
|-
| Решта порушень правил дорожнього руху || Попередження || водій || ст. 125
| Решта порушень правил дорожнього руху || Попередження || водій || ст. 125
|}
|}