Порушення правил безпеки дорожнього руху: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
Немає опису редагування
Zhuk.Yuliia (обговорення | внесок)
мНемає опису редагування
 
(Не показані 7 проміжних версій 5 користувачів)
Рядок 4: Рядок 4:
* [http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/435-15/page Цивільний кодекс України]
* [http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/435-15/page Цивільний кодекс України]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12 Закон України "Про дорожній рух"]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12 Закон України "Про дорожній рух"]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306]
* [http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Постанова Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 "Про Правила дорожнього руху"]
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-05 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та   експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті"]  
* [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/v0014700-05 Постанова Пленуму Верховного Суду України від 19 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті"]
 
== Правила дорожнього руху ==
== Правила дорожнього руху ==
[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306] (далі - Правила) регулюють порядок початку руху, зміни руху за напрямком, розташування транспортних засобів і пішоходів, вибору швидкості руху та дистанції, обгону та стоянки, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правила пересування пішоходів, проїзд велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки (частина третя статті 41 [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12 Закону України "Про дорожній рух"]).  
[http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306] (далі - Правила) регулюють порядок початку руху, зміни руху за напрямком, розташування транспортних засобів і пішоходів, вибору швидкості руху та дистанції, обгону та стоянки, проїзду перехресть, пішохідних переходів і залізничних переїздів, зупинок транспортних засобів загального користування, користування зовнішніми світловими приладами, правила пересування пішоходів, проїзд велосипедистів, а також питання організації руху та його безпеки (частина третя статті 41 [http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/3353-12 Закону України "Про дорожній рух"]).  


За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
== Адміністративна відповідальність ==
'''[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність|Адміністративна відповідальність]]''' - застосовуються відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з дорожнім рухом у межах санкцій, передбачених Кодексом за їх вчинення.
Суб'єктами адміністративних правопорушень є фізичні деліктоздатні особи (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які досягли 16-річного віку.
У більшості випадків порушення правил дорожнього руху, за які настає адміністративна відповідальність, мають формальний склад, і для накладення санкції достатньо встановлення факту порушення правил, норм і стандартів щодо безпеки руху та експлуатації транспорту. Як і для інших правопорушень з формальним складом, установлення причинно-наслідкового зв'язку між правопорушенням та настанням чи можливим настанням шкідливих наслідків є необов'язковим.


== Адміністративна відповідальність ==
Санкції за порушення правил дорожнього руху накладаються органами внутрішніх справ (у тому числі працівники підрозділів МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху), а у разі, якщо передбачено оплатне вилучення ТЗ, громадські роботи, позбавлення прав керування ТЗ, адміністративний арешт, санкції накладаються судом.
'''[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність|Адміністративна відповідальність]]''' - це специфічне реагування держави на адміністративне правопорушення, що полягає в застосуванні уповноваженим органом або посадовою особою передбаченого законом стягнення до суб'єкта правопорушення.<br />Суб'єктами цих адміністративних правопорушень є фізичні деліктоздатні особи (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які досягли 16-річного віку.
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
|-
|-
|Випуск в експлуатацію ТЗ та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах||Штраф 1360 грн. ||посадові особи, суб'єкти підприємницької діяльності||80
|Керування транспортним засобом, який має такі несправності, експлуатація ТЗ за яких заборонена; керування ТЗ, який підлягає технічному контролю, але своєчасно його не пройшов ||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1
|-
ст. 121
|Експлуатація автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах||Штраф 510 грн.|| громадяни||81
|-
|Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації с/г машин і техніки безпеки||штраф 102-340 грн. або позбавлення права керування цими машинами до 1 місяця||механізатори||108
|-
|Керування транспортним засобом, який має такі несправності, експлуатація ТЗ за яких заборонена; керування ТЗ, який підлягає технічному контролю, але своєчасно його не пройшов ||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1, ч. 3 ст. 121
|-
|-
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, а також ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам відповідних правил і стандартів||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, а також ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам відповідних правил і стандартів||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|-
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||позбавлення права керування ТЗ 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||штрав 850-1700 грн. з позбавленням права керування ТЗ на строк 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
|-
|-
|Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами|| штраф штраф 510 грн.||водій||ч. 5 ст. 121
|Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами|| штраф штраф 510 грн.||водій||ч. 5 ст. 121
|-
|-
|Керування ТЗ з порушенням правил реєстрації, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим||штраф 850 грн.||водій||ч. 6 ст. 121
|Керування ТЗ з порушенням правил реєстрації, без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим||штраф 850 грн.||водій||ч. 6 ст. 121
Рядок 40: Рядок 39:
|водій
|водій
|ч. 8 ст. 121  
|ч. 8 ст. 121  
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 8 ст. 121
|штраф 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого
|водій
|ч. 9 ст. 121
|-
|-
|Порушення правил перевезення дітей
|Порушення правил перевезення дітей
Рядок 63: Рядок 57:
|Порушення правил зупинки маршрутних таксі||штраф 255 грн.||водій маршрутного таксі||ч. 2 ст. 121<sup>2</sup>
|Порушення правил зупинки маршрутних таксі||штраф 255 грн.||водій маршрутного таксі||ч. 2 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|-
|Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм||штраф 170 грн.||водій автобуса||ч. 3 ст. 121<sup>2</sup>
|Перевезення пасажирів на автобусному маршруті понад 500 км одним водієм||штраф 170 грн.||водій автобуса||ч. 3 ст. 121<sup>2</sup>
|-
|-
|Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1 ст. 122
|Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на 20 км/год на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1 ст. 122
Рядок 105: Рядок 99:
|Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна||штраф 850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 6 місяців до 1 року||водій||ст. 124
|Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна||штраф 850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 6 місяців до 1 року||водій||ст. 124
|-
|-
|Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України||штраф 68 грн.||водій||ст. 124<sup>1</sup>
|Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України||тягне за собою накладення штрафу в розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.||водій||ст. 124<sup>1</sup>
|-
|-
|Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (крім осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу)|| штраф 425 грн.
|Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (крім осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу)|| штраф 425 грн.
Рядок 150: Рядок 144:
|Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції,||штраф 1020 грн.||посадові особи||ч. 3 ст. 129
|Допуск до керування річковим або маломірним судном осіб, які перебувають у стані сп'яніння, або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції,||штраф 1020 грн.||посадові особи||ч. 3 ст. 129
|-
|-
|Керування ТЗ особами, які перебувають у стані сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів||штраф 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік|| водій, інші особи||ч. 1 ст. 130
|Керування ТЗ особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції,а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи пройти огляд на стан сп'яніння чи наявність зазначених лікарських засобів||штраф 17000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік|| водій, інші особи||ч. 1 ст. 130
|-
|-
|Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130||штраф 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого;||водій, інші особи||ч. 2 ст. 130
|Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст. 130||штраф 34000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого;||водій, інші особи||ч. 2 ст. 130
Рядок 156: Рядок 150:
|Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130|| штраф 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника||водій, інші особи||ч. 3 ст. 130
|Діяння, визначене в ч.1 ст. 130, вчинене особою, яка двічі протягом року притягалася до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130|| штраф 51000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника||водій, інші особи||ч. 3 ст. 130
|-
|-
|Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, -||штраф 34400 грн. або адміністративний арешт на строк 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.||водій||ч. 4 ст. 130
|Вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після дорожньо-транспортної пригоди за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду||штраф 34000 грн. або адміністративний арешт на строк 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 роки.||водій||ч. 4 ст. 130
|-
|-
|Керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
|Керування річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само передача керування судном особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а також відмова осіб, які керують річковими, морськими, малими, спортивними суднами або водними мотоциклами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
Рядок 169: Рядок 163:
|ч. 7 ст. 130
|ч. 7 ст. 130
|-
|-
|Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами||штраф 510 грн. (водії), штраф 680 грн. (посадовці, СГД)||водії, посадові особи, СГД|| ст. 132<sup>1</sup>
|Порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів та правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами||штраф 510 грн. (водії), штраф 680 грн. (посадовці, СГД)||водії, посадові особи, СГД|| ч.1 ст. 132<sup>1</sup>
|-
|Перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм під час руху великогабаритними і великоваговими транспортними засобами автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами
|штраф 8500 - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно; штраф 1700 - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 10%, але не більше 20%; штраф 34000 - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 20%, але не більше 30%; штраф 51000 - у разі перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм понад 30%
|водії
|ч.2 ст. 132<sup>1</sup>
|-
|Ухилення або відмова від проходження габаритно-вагового контролю, а так само перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, розташування транспортних засобів на проїзній частині, вчинення правопорушень, передбачених частиною шостою статті 121, в зоні габаритно-вагового контролю
|штраф 51000
|водії
|ч.3 ст. 132<sup>1</sup>
|-
|-
|Решта порушень правил дорожнього руху||
|Решта порушень правил дорожнього руху||
Попередження||водій|| ст. 125
Попередження||водій|| ст. 125
|-
|Внесення (зазначення) вантажовідправником відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що не відповідають фактичним даним, які перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри від 5 відсотків до 10 відсотків включно, крім вантажовідправника, який одночасно є перевізником цього вантажу, а так само внесення (зазначення) вантажовідправником відомостей про масу або габарити вантажу до товарно-транспортної накладної або іншого визначеного законодавством документа на вантаж, що перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри від 5 відсотків до 10 відсотків включно, за відсутності оформленого дозволу на проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні
|штраф 8500 грн.
|водій, фізична особа - підприємець або уповноважена посадова особа вантажовідправника
|ч.1 ст.132²
|-
|Дії, передбачені частиною першою цієї статті, у разі якщо фактичні дані вантажу або внесені (зазначені) відомості перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри понад 10 відсотків, але не більше 20 відсотків включно
|штраф 17000 грн.
|водій, фізична особа - підприємець або уповноважена посадова особа вантажовідправника
|ч.2 ст.132²
|-
|Дії, передбачені частиною першою цієї статті, у разі якщо фактичні дані вантажу або внесені (зазначені) відомості перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри понад 20 відсотків, але не більше 30 відсотків включно
|штраф 34000 грн.
|водій, фізична особа - підприємець або уповноважена посадова особа вантажовідправника
|ч.3 ст.132²
|-
|Дії, передбачені частиною першою цієї статті, у разі якщо фактичні дані вантажу або внесені (зазначені) відомості перевищують нормативно встановлені законодавством вагові або габаритні параметри понад 30 відсотків
|штраф 51000 грн.
|водій, фізична особа - підприємець або уповноважена посадова особа вантажовідправника
|ч.4 ст.132²
|}
|}
==Кримінальна відповідальність==
==Кримінальна відповідальність==
Якщо порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, під час якої загинули або були травмовані люди, або вчинено інші кримінальні правопорушення на дорозі, особи, винні в цьому, притягаються до відповідальності згідно [https://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2341-14 Кримінального кодексу України] (далі - КК).
Якщо порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, під час якої загинули або були травмовані люди, або вчинено інші кримінальні правопорушення на дорозі, особи, винні в цьому, притягаються до відповідальності згідно [https://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2341-14 Кримінального кодексу України] (далі - КК).
Рядок 217: Рядок 240:
|Дії, визначені в ч.1 або ч.2 ст. 289, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди||позбавлення волі 8-12 років з конфіскацією майна чи без такої||особа, визнана винною||ч. 3 ст. 289
|Дії, визначені в ч.1 або ч.2 ст. 289, вчинені організованою групою або поєднані з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони завдали великої матеріальної шкоди||позбавлення волі 8-12 років з конфіскацією майна чи без такої||особа, визнана винною||ч. 3 ст. 289
|-
|-
|Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу||штраф 2550-4250 грн. або виправні роботи до 2 років, або обмеження волі до 3 років||особа, визнана винною || ст. 290
|Знищення, підробка або заміна номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу||штраф 2550-4250 грн. або виправні роботи на строк до двох років, або пробаційний нагляд на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк||особа, визнана винною || ст. 290
|-
|-
|Порушення чинних на транспорті правил, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки||штраф 3400-8500 грн. або виправні роботи до 2 років, або обмеження чи позбавлення волі до 5 років||особа, визнана винною||ст. 291
|Порушення чинних на транспорті правил, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки||штраф 3400-8500 грн. або виправні роботи до 2 років, або обмеження чи позбавлення волі до 5 років||особа, визнана винною||ст. 291
|}
|}
==Цивільно-правова відповідальність==
==Цивільно-правова відповідальність==
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
==Корисні посилання==
=== Сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху ===
<u>Як можна дізнатися про порушення ПДР?</u>


==Див. також==
Дізнатися про факт фіксації порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксований в автоматичному режимі можливо:
* через розміщений на сайті МВС [https://bdr.mvs.gov.ua/ Сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі];  
* у застосунку «Штрафи ПДР» (є в AppStore та GooglePlay) і телеграм-боті [https://t.me/ShtrafyPDRbot «Штрафи ПДР»];
* на вебпорталі електронних послуг [https://diia.gov.ua/ «ДІЯ»];
* [https://e-driver.mvs.gov.ua/login у кабінеті водія].
 
Мобільний застосунок дозволяє не тільки сплатити штрафи, які вже винесені, а й оперативно отримувати повідомлення про нові постанови або зміни їх статусу. Також в застосунку є інформація про розміщення камер автоматичної фіксації порушень ПДР
 
За допомогою застосунку можна легко виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб, а також оформити підписку на отримання повідомлень про винесення нових постанов. Не треба чекати поки постанова надійде до вашої поштової скриньки, а відразу сплатити її онлайн.
 
<u>Якщо оплата здійснена у період з дня винесення постанови до спливу 10 днів з моменту її вручення, надається знижка 50% при сплаті штрафу.</u>
=== Див. також ===
*[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність]]
*[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність]]
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]
 
* [[Автофіксація порушень правил дорожнього руху]]
* [[Відшкодування моральної шкоди]]
[[Категорія:Адміністративне правопорушення]]
[[Категорія:Адміністративне правопорушення]]
[[Категорія:Відшкодування шкоди]]
[[Категорія:Відшкодування шкоди]]
[[Категорія:Кримінальні правопорушення]]
[[Категорія:Кримінальні правопорушення]]