Порушення правил безпеки дорожнього руху: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
м Зміни внесені та доповнення в пункті Загальна інформація
м Зміни внесені та доповнення в пункті Загальна інформація
Рядок 11: Рядок 11:
За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
За порушення [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1306-2001-%D0%BF/page#Text Правил] передбачена адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність.
== Адміністративна відповідальність ==
== Адміністративна відповідальність ==
'''[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність|Адміністративна відповідальність]]''' - застосовуються відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з дорожнім рухом у межах санкцій, передбачених Кодексом за їх вчинення.
'''[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність|Адміністративна відповідальність]]''' - застосовуються відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення адміністративних правопорушень, пов'язаних з дорожнім рухом у межах санкцій, передбачених Кодексом за їх вчинення.


Суб'єктами адміністративних правопорушень є фізичні деліктоздатні особи (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які досягли 16-річного віку.
Суб'єктами адміністративних правопорушень є фізичні деліктоздатні особи (громадяни України, іноземці і особи без громадянства), які досягли 16-річного віку.


У більшості випадків порушення правил дорожнього руху, за які настає адміністративна відповідальність, мають формальний склад, і для накладення санкції достатньо встановлення факту порушення правил, норм і стандартів щодо безпеки руху та експлуатації транспорту. Як і для інших правопорушень з формальним складом, установлення причинно-наслідкового зв'язку між правопорушенням та настанням чи можливим настанням шкідливих наслідків є необов'язковим.
У більшості випадків порушення правил дорожнього руху, за які настає адміністративна відповідальність, мають формальний склад, і для накладення санкції достатньо встановлення факту порушення правил, норм і стандартів щодо безпеки руху та експлуатації транспорту. Як і для інших правопорушень з формальним складом, установлення причинно-наслідкового зв'язку між правопорушенням та настанням чи можливим настанням шкідливих наслідків є необов'язковим.


Санкції за порушення правил дорожнього руху накладаються органами внутрішніх справ (у тому числі працівники підрозділів МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху), а у разі, якщо передбачено оплатне вилучення ТЗ, громадські роботи, позбавлення прав керування ТЗ, адміністративний арешт, санкції накладаються судом.
Санкції за порушення правил дорожнього руху накладаються органами внутрішніх справ (у тому числі працівники підрозділів МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху), а у разі, якщо передбачено оплатне вилучення ТЗ, громадські роботи, позбавлення прав керування ТЗ, адміністративний арешт, санкції накладаються судом.
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
|-
|-
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
! Правопорушення !! Санкція !! Відповідальна особа !! Стаття [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10#Text КУпАП]
|-
|-
|Випуск в експлуатацію ТЗ та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах||Штраф 1360 грн. ||посадові особи, суб'єкти підприємницької діяльності||80
|Керування транспортним засобом, який має такі несправності, експлуатація ТЗ за яких заборонена; керування ТЗ, який підлягає технічному контролю, але своєчасно його не пройшов ||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1
|-
ст. 121
|Експлуатація автомототранспортних та інших пересувних засобів з перевищенням нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах||Штраф 510 грн.|| громадяни||81
|-
|Грубе порушення механізаторами правил технічної експлуатації с/г машин і техніки безпеки||штраф 102-340 грн. або позбавлення права керування цими машинами до 1 місяця||механізатори||108
|-
|Керування транспортним засобом, який має такі несправності, експлуатація ТЗ за яких заборонена; керування ТЗ, який підлягає технічному контролю, але своєчасно його не пройшов ||штраф 340 грн.|| водій||ч. 1, ч. 3 ст. 121
|-
|-
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, а також ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам відповідних правил і стандартів||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|Вказані дії у ч.1, які стосуються ТЗ, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, а також ТЗ, технічний стан якого не відповідає вимогам відповідних правил і стандартів||штраф 680 грн.||водій||ч. 2 ст. 121
|-
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||накладення штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн. з позбавлення права керування ТЗ на строк 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 1 - 3 ст. 121||позбавлення права керування ТЗ на строк 3-6 місяців або адміністративний арешт 5-10 діб||водій||ч. 4 ст. 121
|-
|-
|Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами|| штраф штраф 510 грн.||водій||ч. 5 ст. 121
|Порушення правил користування ременями безпеки або мотошоломами|| штраф штраф 510 грн.||водій||ч. 5 ст. 121
Рядок 45: Рядок 39:
|водій
|водій
|ч. 8 ст. 121  
|ч. 8 ст. 121  
|-
|Повторне протягом року правопорушення, вказане у ч. 8 ст. 121
|штраф 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого
|водій
|ч. 9 ст. 121
|-
|-
|Порушення правил перевезення дітей
|Порушення правил перевезення дітей
Рядок 110: Рядок 99:
|Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна||штраф 850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 6 місяців до 1 року||водій||ст. 124
|Порушення правил дорожнього руху, яке призвело до пошкодження ТЗ, вантажів, дорожніх споруд чи іншого майна||штраф 850 грн. або позбавлення права керування ТЗ від 6 місяців до 1 року||водій||ст. 124
|-
|-
|Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України||штраф 68 грн.||водій||ст. 124<sup>1</sup>
|Ненадання транспортних засобів поліцейським та медичним працівникам, а також ненадання військових транспортних засобів посадовим особам Військової служби правопорядку у Збройних Силах України||тягне за собою накладення штрафу в розмірі чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.||водій||ст. 124<sup>1</sup>
|-
|-
|Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (крім осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу)|| штраф 425 грн.
|Керування ТЗ особою, яка не має або не пред'явила для перевірки посвідчення водія, реєстраційного документа та ліцензійної картки (за необхідності), поліса обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності (крім осіб, які у встановленому порядку навчаються водінню транспортного засобу)|| штраф 425 грн.
Рядок 238: Рядок 227:
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
Цивільне законодавство передбачає, що з особи, дії якої призвели до вчинення дорожньо-транспортної пригоди, залежно від характеру і обставин порушення, може бути стягнута повна або часткова сума завданої матеріальної та моральної шкоди ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 глава 82 Цивільного кодексу України]).<br />Транспортний засіб належить до джерела підвищеної небезпеки, тому власник (водій) транспортного засобу може [[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди|нести матеріальну відповідальність за заподіяну шкоду цим транспортним засобом]] ([http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/435-15 стаття 1187 Цивільного кодексу України]).
==Див. також==
==Див. також==
 
=== Сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху ===
=== '''Сучасні інструменти з отримання інформації про штрафи за порушення дорожнього руху''' ===
<u>Як можна дізнатися про порушення ПДР?</u>
'''Як можна дізнатися про порушення ПДР?'''


Дізнатися про факт фіксації порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксований в автоматичному режимі можливо через:  
Дізнатися про факт фіксації порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксований в автоматичному режимі можливо через:  
Рядок 246: Рядок 234:
Розміщений на сайті МВС Сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі.  
Розміщений на сайті МВС Сервіс перевірки адміністративних правопорушень в галузі безпеки дорожнього руху зафіксованих в автоматичному режимі.  


Офіційний мобільний застосунок МВС України – '''«Штрафи ПДР»'''
Офіційний мобільний застосунок МВС України – «Штрафи ПДР»


Мобільний застосунок дозволяє не тільки сплатити штрафи, які вже винесені, а й оперативно отримувати повідомлення про нові постанови або зміни їх статусу. Також в застосунку є інформація про розміщення камер автоматичної фіксації порушень ПДР
Мобільний застосунок дозволяє не тільки сплатити штрафи, які вже винесені, а й оперативно отримувати повідомлення про нові постанови або зміни їх статусу. Також в застосунку є інформація про розміщення камер автоматичної фіксації порушень ПДР
Рядок 252: Рядок 240:
За допомогою застосунку можна легко виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб, а також оформити підписку на отримання повідомлень про винесення нових постанов. Не треба чекати поки постанова надійде до вашої поштової скриньки, а відразу сплатити її онлайн.  
За допомогою застосунку можна легко виконати пошук постанов, оформлених на транспортний засіб, а також оформити підписку на отримання повідомлень про винесення нових постанов. Не треба чекати поки постанова надійде до вашої поштової скриньки, а відразу сплатити її онлайн.  


Якщо оплата здійснена у період '''з дня винесення постанови до спливу 10 днів''' з моменту її вручення, надається знижка '''50%''' при сплаті штрафу.
<u>Якщо оплата здійснена у період з дня винесення постанови до спливу 10 днів з моменту її вручення, надається знижка 50% при сплаті штрафу.</u>
 
*[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність]]
*[[Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність]]
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]
*[[Відшкодування майнової шкоди завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди]]