Прожитковий мінімум: відмінності між версіями

Матеріал з WikiLegalAid
мНемає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 19: Рядок 19:


Прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, за поданням Кабінету Міністрів України щорічно затверджується Верховною Радою України до початку розгляду Державного бюджету України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України та публікується в офіційних виданнях. Починаючи з 2006 р. Прожитковий мінімум затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/966-14#Text (частина 3 статті 4 ЗУ "Про прожитковий мінімум")].
Прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення, за поданням Кабінету Міністрів України щорічно затверджується Верховною Радою України до початку розгляду Державного бюджету України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України та публікується в офіційних виданнях. Починаючи з 2006 р. Прожитковий мінімум затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/966-14#Text (частина 3 статті 4 ЗУ "Про прожитковий мінімум")].
 
Розмір прожиткового мінімуму у 2022 році визначений в [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1928-20#Text статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік"] в таких розмірах
З 1 січня 2023 року розмір прожиткового мінімуму визначений в [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2710-20#Text статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік"] на одну особу в розрахунку на місяць становить -2589 гривень, а для основних соціальних і демографічних груп населення:
{| class="wikitable"
{| class="wikitable"
! rowspan="2" |Соціальні та демографічні групи населення
!Соціальні та демографічні групи населення
! colspan="3" |Розмір прожиткового мінімуму на 2022 рік
!Розмір прожиткового мінімуму на 2023 рік
|-
!з 01.01.2022
по 30.03.2022
!з 01.07.2022
по 30.11.2022
!з 01.12.2022
по 31.12.2022
|-
|-
!діти віком до 6 років
!діти віком до 6 років
!2100
!2201
!2272
!2272
|-
|-
!діти від 6 до 18 років  
!діти від 6 до 18 років  
!2618
!2744
!2833
!2833
|-
|-
!працездатні особи
!працездатні особи
!2481
!2600
!2684
!2684
|-
|-
!'''особи, які втратили працездатність'''
!'''особи, які втратили працездатність'''
!1934
!2027
!2093
!2093
|}
|}